Resultater
2001

 
Resultater
2002

 
Resultater
2003

 
Resultater
2004

 
Resultater
2005

 
Resultater
2006

 
Resultater
2007

 
Resultater
2008

 
Resultater
2009

 
Resultater
2010
 
Resultater
2011

 
Resultater
2012

 
Dato: 31.01.2010 Sted: Fredericia (DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Kresten Scheel, DK Placering: VG1
 
Dato: 11.03.2010 Sted: Birmingham, GB (Crufts) Klasse: Åbenklasse
Dommer: Allan Taylor, GB Placering: BOS, Crufts winner
 
Dato: 10.04.2010 Sted: Årslev (WCK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Leif L. Jørgensen, DK Placering: Exc.1, BHK1, BIM, BIS1 veteran
 
Dato: 01.05.2010 Sted: Hillerød (DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer:  Ulf Bräten, DK Placering: Exc.1, BHK4, Bedste veteran
 
Dato: 06.06.2010 Sted: Neumünster (D) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Charlotte Høier, DK Placering: Exc1, BIR, BIS4 veteran
 
Dato: 23.06.2010 Sted: Herning (Top of the World Corgi Show) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Sarah Taylor GB/Carole Smedley, GB Placering: Exc1, BHK2, BIR/BIS1 veteran
 
Dato: 24.06.2010 Sted: Herning (Verdensvinderudstilling DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Knut Sigurd Wilberg, GB Placering: Exc1, BIR veteran, veteran verdensvinder 2010
 
Dato: 31.07.2010 Sted: Sabro (WCK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Claus Peter Fricke, D Placering: Exc.1, BHK2, BIS1 veteran
 
Dato: 15.08.2010 Sted: Vejen (DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Gunnel Holm, FI Placering: Exc.1, BHK1, BIR veteran, BIR, BIG2
 
Dato: 05.09.2010 Sted: Randbøldal (WCK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Anne Kennedy Clifton, GB Placering: Exc.1, BHK1, BIM, BIS1 VETERAN
 
Dato: 18.09.2010 Sted: Ballerup (DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: I. Onstenk-Schenk, NL Placering: Exc.1, BHK1, BIR, bedste veteran KBHV10
 
Dato: 09.10.2010 Sted: Gjern, (WCK) Klasse: Veteranklasse
Dommer:  Sheena Stalker, GB Placering: Exc.1, BIR veteran, BIS1 veteran
 
Dato: 06.11.2010 Sted: Herning (DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Leif R. Hjorth, NO Placering: Exc.1, BHK4
 
Dato: 07.11.2010 Sted:  Herning (DKK) Klasse: Veteranklasse
Dommer: C.-G. Stafberg, SE Placering: Exc.1, BHK2
 
Dato: 05.12.2010 Sted:  Blåhøj Hallen (skue kreds 11) Klasse: Veteranklasse
Dommer: Peter L. Jensen, DK Placering: Exc1., BIR veteran, BIS1 veteran