Resultater
2001

 
Resultater
2002

 
Resultater
2003

 
Resultater
2004

 
Resultater
2005

 
Resultater
2006

 
Resultater
2007

 
Resultater
2008

 
Resultater
2009

 
Resultater
2010

 
Resultater
2011

 
Resultater
2012

 
Dato: 01.02.2003 Sted: Langley, UK Klasse: Open Class
Dommer: Mr. M. Boothroyd Placering: 1.1. CERT BIM  NY GBCH
 
Dato: 08.02.2003 Sted: Fredericia (DKK) Klasse: Championklasse
Dommer: Marja Talvitie, FIN Placering: 1.1. CK. BHK1, CACIB, BIR, BIG1, BIS3
 
Dato: 02.03.2003 Sted: Zuidlaren, NL Klasse: Championklasse
Dommer: A. Pollet, B Placering: 1.1. CERT, CACIB, BIR 
 
Dato: 07.03.2003 Sted: Birmingham (Crufts) Klasse: Championklasse
Dommer: Miss T. A. Maddox Placering: 1.2. CK.
 
Dato: 05.04.2003 Sted: Gjern (WCK) Klasse: Championklasse
Dommer: Ing-Marie Hagelin, S Placering: 1.1. CK, Klubcert, BHK1, BIR, BIS2
 
Dato: 21.04.2003 Sted: Leeuwarden, NL Klasse: Championklasse
Dommer: N. Clarke, Irland Placering: 1.2. CK.
 
Dato: 04.05.2003 Sted: Helsingør (DKK) Klasse: Championklasse
Dommer: Moa Persson, S Placering: 1.1. CK, BHK1, CACIB, BIM
 
Dato: 24.05.2003 Sted: Neumünster, D Klasse: Championklasse
Dommer: Hermann Bürk, D Placering: 1.1. CERT, Klubcert, BHK1, CACIB, BIR
 
Dato: 29.05.2003 Sted: Horsens (WCK) Klasse: Championklasse
Dommer: Cush MacNally, GB Placering: 1.1. CK, Klubcert, BHK2
 
Dato: 01.06.2003 Sted: Dortmund, D Klasse: Championklasse
Dommer: Rafael M. Alcrudo, E Placering: VV03, 1.1. CERT, Klubcert, CACIB, BHK1, BIR
 
Dato: 07.06.2003 Sted: DKK Kreds 11 (Skue) Klasse: Championklasse
Dommer: Birte Steffensen, DK Placering: 1.1. Bedste Champion BIS 1
 
Dato: 15.06.2003 Sted: Hillerød (DKK) Klasse: Championklasse
Dommer: Gert Christensen, DK Placering: 1.1. CK, BHK1, CACIB, BIR,  INTCH
 
Dato: 19.07.2003
 
Sted: National Working &
Pastoral Breeds, UK
Klasse: Open Class
 
Dommer: Mr. S Parsons Placering: 1.1. CERT, BIR, BIG4
 
Dato: 02.08.2003 Sted: Ø. Hornum (WCK) Klasse: Championklasse
Dommer: Peter L. Jensen, DK Placering: 1.1 CK. Klubcert, BHK1, BIR, BIS1,  KLBCH
 
Dato: 10.08.2003 Sted: Otta, N Klasse: Åbenklasse
Dommer: Ralf Campbell, N Placering: 1.1 CK, CERT, BHK1, BIR, NCH
 
Dato: 16.08.2003 Sted: Odense (DKK) Klasse: Championklasse
Dommer: Davor Javor, Kroatien Placering: 1.3. CK, BHK3
 
Dato: 31.08.2003 Sted: Rotterdam, NL Klasse: Championklasse
Dommer: P. Jentgen, LUX Placering: 1.1. BHK1, CAC, CACIB, BIR, BIG2
 
Dato: 07.09.2003 Sted: Ry (WCK) Klasse: Championklasse
Dommer: Aileen Speeding, GB Placering: 1.1. CK, BHK1, BIR, BIS1
 
Dato: 21.09.2003 Sted: Ballerup (DKK) Klasse: Championklasse
Dommer: Freddie Klindrup, DK Placering: 1.3. CK, BHK3
 
Dato: 04.10.2003 Sted: Stepping (WCK) Klasse: Championklasse
Dommer:
Anne Kennedy-Clifton, GB
Placering: 1.1. CK, BHK1, BIR, BIS1
 
 
Dato: 11.10.2003 Sted: Zwolle, NL Klasse: Championklasse
Dommer: Frank Kane, GB Placering: 1.1. CERT, BHK1, BIR, NLCH
 
Dato: 17.10.2003 Sted: Dortmund, D Klasse: Championklasse
Dommer: John Wauben, NL Placering: 1.1, VDH-CERT KLB-CERT, BHK2, NY DCHVDH DCHKLB
 
Dato: 02.11.2003 Sted: Herning (DKK) Klasse: Championklasse
Dommer: Jean Lanning, GB Placering: 1.1. CK BHK2 Res CACIB, DKKV03
 
Dato: 14.12.2003 Sted: Stockholm, S Klasse: Åben klasse
Dommer: Leif-Herman Wilberg, N Placering: 1.1. BK, BHK1, CERT, CACIB, BIR, Ny: SCH, NORDCH, NORDV03